Aktualności

• 01
W dniach 25 i 26 maja na pływalni KS Korona Kraków odbyły się ,,Mistrzostwa Dzieci i Młodzików 10-13lat''. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników: Lena Brzoza, Ania Mleczko, Karolina Pęczek, Mateusz Urban, Bartek Knapczyk, Patryk Łacek, Stasiu Ślimak, Kuba Mleczko, Filip Socha i Olek Buczulski. Rywalizowaliśmy z 24 klubami z całej Małopolski. Największy sukces osiągnął Mateusz Urban zdobywając 3 złote medale. Mati został doceniony przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki otrzymując powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2019. Na mistrzostwach zdobyliśmy 9 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

• 01
Dzisiejszy dzień upłynął naszym zawodnikom na startach w II edycji Zawodów o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W pierwszym bloku popłynęli zawodnicy z roczników 2010 i młodsi /Oliwka Drab, Maja Święchowicz, Kamil Łacek i Tymek Suchecki/, a w drugim bloku zawodnicy z roczników 2009 i starsi /Zosia Wojtyczko, Karolina Pęczek, Ania Mleczko, Stasiu Ślimak, Michał Bryniarski, Andrzej Bielawa, Mikołaj Staszel, Ania Janik, Ola Bukowska i Wiktor Tworek/. Całej naszej czwórce najmłodszych udało się zdobyć 7 medali w tym: 1 złoty /Maja Święchowicz/, 2 srebrne /Maja Święchowicz i Kamil Łacek/ i 4 brązowe /Tymek Suchecki - 2 i Oliwka Drab - 2/. Wielkim wygranym był w tym dniu Tymek Suchecki, który nie tylko stanął dwa razy na podium, ale we wspaniałym stylu poprawił swój rekord życiowy na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 17.76. W drugi bloku zdobyliśmy 14 medali - 5 złotych /Karolina Pęczek -2, Ania Janik, Ola Bukowska i Andrzej Bielawa/, 3 srebrne / Ania Mleczko, Mikołaj Staszel i Stasiu Ślimak/, 6 brązowych /Karolina Pęczek, Ola Bukowska, Mikołaj Staszel - 2, Stasiu Ślimak i Michał Bryniarski/.

• 01
W dniu wczorajszym nasi zawodnicy w roczników 2006 i 2007 uczestniczyli w zawodach Małopolskiej Ligi Młodzików, które odbyły się na naszej pływalni w Zakopanem. Skład naszej reprezentacji przedstawiał się następująco: Lena Brzoza, Mati Urban, Patryk Łacek, Filip Socha, Kuba Mleczko i Bartek Knapczyk. Zdobyliśmy 8 medali - 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Na uwagę zasługuje sukces Matiego Urbana, który wspaniale taktycznie rozegrał swój start zwyciężając na dystansie 400m stylem dowolnym z najlepszym zawodnikiem tego dnia wśród 12-latków Kacprem Giecem z Omegi Olkusz. Mati dołożył również srebrny medal na 200m stylem zmiennym. Ponadto medale zdobyli: Lena Brzoza /złoty i brązowy/, Patryk Łacek /srebrny i brązowy/, Bartek Knapczyk /2 brązowe/.

• IMG_4740
Zawodnicy, rodzice, zapewne każdy z Was zauważył nowe logo zarówno na koszulkach trenerów jak i Naszych zawodników. Pełni nadziei rozpoczynamy współpracę z Naszym nowym sponsorem PKL Gubałówka.