• 01
W dniach 25 i 26 maja na pływalni KS Korona Kraków odbyły się ,,Mistrzostwa Dzieci i Młodzików 10-13lat''. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników: Lena Brzoza, Ania Mleczko, Karolina Pęczek, Mateusz Urban, Bartek Knapczyk, Patryk Łacek, Stasiu Ślimak, Kuba Mleczko, Filip Socha i Olek Buczulski. Rywalizowaliśmy z 24 klubami z całej Małopolski. Największy sukces osiągnął Mateusz Urban zdobywając 3 złote medale. Mati został doceniony przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki otrzymując powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2019. Na mistrzostwach zdobyliśmy 9 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Mateusz Urban - 3 złote /200m dowolny, 400m dowolny i 800m dowolny/
2. Bartek Knapczyk - 3 srebrne /50m klasycznym, 100m klasycznym i 100m dowolnym/
3. Patryk Łacek - 1 srebrny /800m dowolnym/ i 2 brązowe /200m grzbietowym i 400m dowolnym/.
Ponadto kilku naszych zawodników i zawodniczek znalazło się również w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 11 miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom Maciejowi Harasowi i Marcinowi Dylągowi. KS Płetwal Zakopane.