• pletwal_011
Od 23 czerwca do 1 lipca 2017 roku zawodnicy „Płetwala” przebywali na pływackim obozie we Władysławowie. W ośrodku COS Cetniewo przeprowadziliśmy cykl szkoleniowy obejmujący treningi na basenie, tenis, piłka nożna i biegi. Pomimo bardzo ciężkich obciążeń nasi pływacy radzili sobie z zadaniami nadzwyczaj dobrze.

  • 01
Zapraszamy do czytania relacji z kolejnego dnia obozu pływackiego w Dębicy. Nadszedł dzień na który tak czekaliśmy. Dzisiaj odbyły się zawody, które pokazały, jak przepracowaliśmy ostatni tydzień.

Jednak rano odbyliśmy jeszcze jeden trening nie był on tak intensywny jak poprzednie gdyż skupiliśmy się na technice pływania oraz startach i nawrotach .

  • 01
Po śniadaniu jak zwykle udaliśmy się na poranny trening  na którym przepłynęliśmy 4 ,8 km skupiając się na wytrzymałości tlenowej. Po basenie wróciliśmy się do hotelu w celu wypakowania mokrych ręczników i strojów. Po czym poszliśmy na lodowisko a na miejscu okazało się, że nie wszyscy mają opanowaną technikę jazdy na łyżwach, co będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach. Ale zabawa była przednia i wszyscy opuścili taflę z uśmiechami na twarzach.

  • 01
Jak zwykle dzień rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania. Poranny trening skupiał się na wytrzymałości szybkościowej, zakończyliśmy go na basenie 25-metrowym gdzie ćwiczyliśmy starty i nawroty . Po wszystkim regenerowaliśmy się na hydroterapii. Następnym punktem naszego dnia był obiad a potem drzemka przed kolejną wizytą na basenie. O 17.15 udaliśmy się na basen by odbyć trening na lądzie (ćwiczenia rozciągające). W wodzie ćwiczyliśmy elementy techniczne potrzebne w konkurencjach, w których będziemy brali udział.

  • 01
}Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy  od pożywnego śniadania, następnie udaliśmy się na basen, gdzie odbyliśmy trening. Dzisiejsze zajęcia były poświęcone wytrzymałości tlenowej z akcentami szybkościowymi , starsza grupa przepłynęła 5 km a grupa młodsza prawie 4 km. Po treningu udaliśmy się na krótki relaks w jacuzzi. Zmęczenie daje się już we znaki zawodnikom, gdyż po obiedzie prawie wszyscy udali się na krótką drzemkę . Popołudniowy trening rozpoczęliśmy na sali gdzie zrobiliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe wzmacniające mięśnie potrzebne w pływaniu. Na basenie dzisiejsze zajęcia były poświęcone oprawy techniki swojego stylu, z akcentami sprinterskimi.